İyisiyle Kötüsüyle: The Good Wife

Dizi tüketmeye başladıkça “İyisiyle Kötüsüyle” köşemiz daha da şenlenmeye başlayacak. Sırada The Good Wife var. Çok sevdiğim bir dizi ve bir sonraki sezonu iple çekiyorum. Üzerine daha önce de konuştum fakat şimdi onu “İyisiyle Kötüsüyle” köşemizde ağırlayalım.

 

En İyi Sezon

giphy (8)

Beşinci sezonla bu dizi boyut atladı, başka bir şey oldu. Özellikle heyecandan öldüğüm 5. bölüm, neye uğradığımı şaşırdığım 15. bölüm ve geriye kalanı… Beşinci sezon her yönden en iyisiydi.

 

En Başarısız Sezon

giphy (2)

Başarısızlık ve The Good Wife aynı cümlede geçmemeli. Hiç hüsrana uğratmadı.

 

En İyi Sezon Finali Sahnesi

En iyi sezon finali tartışılır ama bizi en çok memnun eden hiç kuşkusuz 2. sezon finalidir. Alicia ve Will arasındaki aşkın resmen meyvelerini verdiği 2. sezon finalinde, var olan gerilimin son bulmasıyla herkes bir “oh” çekmiştir.

 

En İyi Karakter

giphy (5)

The Good Wife’ta o kadar çok sevdiğim karakter var ki sayın deseniz neredeyse dizideki her karakteri sayabilirim. Alicia Florrick çok güçlü bir karakter ama sanırım onca şeyin arasında hala dürüstlüğünü koruyabilen -neredeyse- tek karakter olan  Cary Agos bu yönden en sevdiğim karakter.

 

En Dövülesi Karakter

giphy (6)

Patti Nyholm o çocuğuyla beraber ortaya çıkmıyor mu? Tam uçurumdan itilmelik. Bir de mıymıytı ve hanım hanımcık takılan Nancy Crozier!

 

Dizinin En Sıkıcı Halleri

giphy (10)

The Good Wife gibi dizilerin insanı sıkma gibi bir durumu yok. Sadece 4. sezonun ilk 10 bölümü biraz tansiyonu düşürmüş gibiydi ama sonradan toparladı.

 

Yazıyı Paylaş