İyisiyle Kötüsüyle: Mad Men

Bir iki gün önce “İyisiyle Kötüsüyle” köşemizin konuğu Game of Thrones olmuştu. Şimdi pek sevdiğim, uğrunda balkondan atlayacağım Mad Men için fikirlerimi yazacağım. Elbette çok sevdiğim için pek kıyamadım ama eminim sizler fikirlerinizi paylaşırsınız.

 

En İyi Sezon

Mad Men’in her sezonu ayrı bir güzellik. Ama benim için öne çıkan sezonlar sanırım dördüncü ve beşinci sezon. Hatta final sezonunu da dahil edebilirim sanırım. Fakat Don Draper ve Megan’ın şahane aşkına vurulduğum için beşinci sezon pek ilgimi çekmişti. Bu nedenle tercihim o olacak.

 

En Başarısız Sezon

Mad Men’de başarısız diye bir şey kabul etmiyorum. Ama belki ivmesi biraz düşük olan altıncı sezon diyebilirim. Ama o da güzeldi be!

 

En İyi Sezon Finali Sahnesi

Şu beşinci sezon finali gibisi var mı? Bir sezon boyunca Don ve Megan’ın ilişkisi o kadar iyi gitmişti ki en ufak bir bağın kopmasıyla Don tekrar kendini eski döngüsünde buluyor. Nancy Sinatra’nın You Only Live Twice’ı ile o kırılma anını final sahnesinde o kadar iyi işlemişlerdi ki…

 

En İyi Karakter

Mad Men’de o kadar seveceğiniz çok karakter var ki. Bunlardan favorilerim arasında Pete, Roger, Sally ve Megan bulunmakta.  Ama tabii hepsinden öte Don Draper. Bu hikayenin olmazsa olmazı.

 

En Dövülesi Karakter

Öyle nefret ettiğim bir karakter yok. Fakat bazı karakterlerin çeşitli dönemleri zihnimde yer edinmiş. Mesela Pete’in ilk 1-2 sezon pislik davranması. Betty’i sevmeme rağmen Don ve Megan’ın arasına bozmak için giriştiği numaralar. Joan’un Don’ı şirkette devre dışı kalması gerektiğini dile getirmesi. (Sen kimsin ya!)

 

Dizinin En Sıkıcı Halleri

Saçmalama yok öyle bir şey. Her anından zevk aldığım bir dizi oldu.

 

-Özel Video-

Şu güzelim insanlar Mad Men’in tema müziğini ve meşhur Nature Boy parçasını birleştirmişler. Ortaya enfes, delirmelik bir şey çıkmış. Dinle dinle bıkmıyor insan.

 

Yazıyı Paylaş