İyisiyle Kötüsüyle: GoT

Bugünlerde blogta eğlenceli bir şeyler paylaşmaya karar verdim. Bunun verdiği düşünceyle Game of Thrones hakkında kısaca fikirlerimi belirtmek istedim. Bula bula bunu mu buldun dediğinizi duyar gibiyim. Fakat belki bu satırları okurken azıcık keyif alabilirsiniz.

Sizler de tercihlerinizi yazabilirsiniz.

 

En İyi Sezon

Game of Thrones’un en keyif alarak izlediğim sezonları ikinci ve üçüncüydü. Dördüncü sezonu çok başarılı buluyorum ama bir seçim yapmak gerekirse üçüncü sezonu tercih ediyorum.

 

En Başarısız Sezon

Zor bir soru! Beşinci sezona kadar yanıtım çok net belliydi. Birinci sezonu her zaman en zayıf sezon olarak görmüşümdür. Fakat beşinci sezonun ilk altı bölümü unutulacak değildi. Bu yüzden aklımı kurcalıyor. Yine bir terazi yapayım! Sanırım birinci sezon en kötü diyeceğim yine.

 

En İyi Sezon Finali Sahnesi

Buradaki cevabım çok net. Elbette dördüncü sezonun final sahnesinde Arya’nın Braavos’a doğru yelken açması tüylerimi diken diken etmişti. En iyi sezon finali sahnesiydi. Durun ben bir daha izleyeyim!

 

En İyi Karakter

Ne dürüstlük ayağıyla yapmadıkları salaklık kalmayan Stark’ları ne de ergen bir çocuk gibi bencilce kararlar almaktan çekinmeyen Khaleesi’yi seçeceğim. Tabii ki favori karakterim Tyrion Lannister. Çünkü dizideki en dengeli karakter. Vicdanını dinlediği gibi ayrıca enayi olmadığı için. Sivri bir zekası ve eğlenceli olduğu için. Daha ne sayayım!

 

En Dövülesi Karakter


Eminim siz de gülmüşsünüzdür. Hangi birini yazayım. Piçler kontenjanından Joffrey ve Ramsay sanırım sadece dövülmelik değil işkence edilmelik karakterler. Öbür yandan fitne fesadıyla Cersei az beddualarımızı almadı. İhanetinden dolayı Roose Bolton ve Red Wedding’in sorumlusu Walder Frey öldürülmeyi hak eden karakterler.

 

Dizinin En Sıkıcı Halleri


Beşinci sezonun ilk altı bölümü dışında diziden sıkıldığımı hatırlamıyorum.

 

-Özel Video-

Şu setin güzelliğine bakın!!!

 

Yazıyı Paylaş