Altın Küre Tahminleri

Bildiğiniz üzere 71. Altın Küre Ödülleri yarın gece sahiplerini bulacak. Bundan mütevekkil Oscar Boy sitesinde Gold Diggers için kazanacağını düşündüğüm adayları burada da paylaşıyorum. Bütün bloggerların tahmini için yarın gözünüzün Oscar Boy’da olması tavsiyesiyle listeye geçiyorum.

 

En İyi Film (Drama)
12 Years a Slave 
Captain Phillips
Gravity
Philomena
Rush

 

En İyi Film (Komedi / Müzikal)
American Hustle
Her
Inside Llewyn Davis
Nebraska
The Wolf of Wall Street 

 

En İyi Yönetmen
Alfonso Cuaron (Gravity)
Paul Greengrass (Captain Phillips)
Steve McQueen (12 Years a Slave) 
Alexander Payne (Nebraska)
David O. Russell (American Hustle)

 

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)
Chiwetel Ejiofor (12 Years a Slave) 
Idris Elba (Mandela: Long Walk to Freedom)
Tom Hanks (Captain Phillips)
Matthew McConaughey (Dallas Buyers Club)
Robert Redford (All Is Lost)

 

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)
Cate Blanchett (Blue Jasmine)
Sandra Bullock (Gravity)
Judi Dench (Philomena)
Emma Thompson (Saving Mr. Banks)
Kate Winslet (Labor Day)

 

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi / Müzikal)
Christian Bale (American Hustle)
Bruce Dern (Nebraska)
Leonardo DiCaprio (The Wolf of Wall Street)
Oscar Isaac (Inside Llewyn Davis)
Joaquin Phoenix (Her)

 

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi / Müzikal)
Amy Adams (American Hustle)
Julie Delpy (Before Midnight)
Greta Gerwig (Frances Ha)
Julia Louis-Dreyfus (Enough Said)
Meryl Streep (August: Osage County)

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Barkhad Abdi (Captain Phillips)
Daniel Brühl (Rush)
Bradley Cooper (American Hustle)
Michael Fassbender (12 Years a Slave)
Jared Leto (Dallas Buyers Club) 

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Sally Hawkins (Blue Jasmine)
Jennifer Lawrence (American Hustle)
Lupita Nyong’o (12 Years a Slave)
Julia Roberts (August: Osage County)
June Squibb (Nebraska)

 

En İyi Senaryo
12 Years a Slave (John Ridley) 
American Hustle (David O. Russell ve Eric Singer)
Her (Spike Jonze)
Philomena (Steve Coogan ve John Pope)
Nebraska (Bob Nelson)

 

En İyi Müzik
12 Years a Slave (Hans Zimmer)
All Is Lost (Alexander Ebert)
The Book Thief (John Williams)
Gravity (Steven Price) 
Mandela: Long Walk to Freedom (Alex Heffes)

 

En İyi Özgün Şarkı
Atlas (The Hunger Games: Catching Fire)
Let It Go (Frozen)
Ordinary Love | Mandela: Long Walk to Freedom
Please, Mr. Kennedy (Inside Llewyn Davis) 
Sweeter Than Fiction  (One Chance)

 

Yabancı Dilde En İyi Film
Blue Is the Warmest Color (Fransa) 
The Great Beauty (İtalya)
The Hunt (Danimarka)
The Past (İran)
The Wind Rises (Japonya)

 

En İyi Animasyon
The Croods
Despicable Me 2
Frozen 

 

Yazıyı Paylaş